Αρχική Σελίδα Ανακοινώσεις ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

PostHeaderIcon ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Λόγω συνέχισης των τεχνικών εργασιών για τη μετάπτωση του Πανεπιστημίου σε νέο γραμματειακό προγραμμα, δεν κατέστη ακόμη εφικτό να προβούν οι φοιτητές σε διορθωτικές δηλώσεις. Ως εκ τούτου, με βάση τα κάτωθι κριτήρια, μπορούν οι φοιτητές που πληρούν τις προϋποθέσεις (ανάλογα με το εξάμηνο φοίτησής τους) να προσέλθουν στις εξετάσεις και να εξεταστούν ανεξαρτήτως αν έχουν δηλώσει το μάθημα στο παρόν εξάμηνο (με δεδομένο όμως ότι θα το δηλώσουν οταν ενεργοποιηθούν οι διορθωτικές δηλώσεις).
Προϋποθέσεις:
- Οι φοιτητές από το 1ο έως και το 6ο εξάμηνο μπορούν να δηλώνουν τα μαθήματα των μονών εξαμήνων και έως 35 ώρες.
- Οι φοιτητές του 7ου εξαμήνου μπορούν να δηλώνουν, δίχως όριο ωρών, τα μαθήματα των μονών εξαμήνων.
- Οι φοιτητές από το 8ο εξάμηνο και πάνω μπορούν, πέρα από τα μαθήματα των μονών εξαμήνων, να δηλώνουν και τις θεωρίες/εργαστήρια των μαθημάτων των ζυγών εξαμήνων (εμβόλιμη), με την προϋπόθεση να έχουν δηλώσει το μάθημα μία φορά στο παρελθόν.